Intézményünk alapértékei
Az együttműködés vonatkozik a szolgáltatásokat igénybe vevőkkel, intézményen belül a munkatársakkal, illetőleg intézményen kívül más szakemberekkel és szervezetekkel való együttműködésre.
Saját életének mindenki a szakértője abban az értelemben, hogy élete történéseivel, érzelmeivel, küzdelmeivel ő van leginkább tisztában.
A segítés valamennyi érdekelt fél együttműködésével végbemenő folyamatok összessége. Természetesen vannak diszkréciót igénylő olyan szolgáltatások, amelyek csak az igénylőre és a szolgáltatást nyújtóra tartoznak.
Az eredmény szempontjából fontos, hogy a szakemberek és a saját életéért felelősséget vállaló, élettörténetéről információkkal rendelkező segítséget kérő egyén vagy család hozzátegyék tapasztalataikat, véleményüket és tudásukat a megoldáskereséshez.
Közös célok érdekében szerveződő együttműködésre törekszünk – felelősséggel.
Az egyenlő bánásmód elve szem előtt tartásával viszonyulunk a hozzánk fordulókhoz.
A szociális munka alapja a bizalom, amelynek kialakítása szempontjából elengedhetetlen az elfogadás.
Minden embert egyediségével igyekszünk elfogadni, megismerni előítéletek nélkül.
Elfogadjuk, hogy különböző emberek és különféle helyzetek, problémák, életmód léteznek.
Megértésre törekszünk, amihez elengedhetetlen az elfogadás. Az elfogadás a megértésre irányuló szándék kifejezője is egyben.
Az eltérő álláspontok, vélemények elfogadása mellett egyetértésre, megegyezésre törekszünk. Szolidárisak vagyunk.
Az ország legnagyobb, mégis nagyrészt apró– és törpefalvas településszerkezetű járásában tevékenykedünk, ahol a helyi igényekre és problémákra reflektálunk.
Lojálisak vagyunk partnereinkkel. Megbízhatóságra törekszünk az emberi és szakmai kapcsolatokban.
Hitelességünknek elkötelezettségünkön kell alapulnia. A jogi és etikai elveket betartjuk. Megbízhatóságot, precizitást várunk el magunktól.
A problémával küzdők képessé tételén dolgozunk, elhivatottak vagyunk a gyermekek, felnőttek, családok iránt.
Szakmai tudásunk és a segítségnyújtás forrásai közvetítése, az érzelmileg veszélyes helyzetek és veszélyeztető helyzetek kezelése a küldetésünk.
Tudásunkat folyamatosan bővítjük.
Szakmaiságunk több forrásból táplálkozik.
Tiszteljük a személyiséget, a családot, a saját döntés jogát, az életet, magát a tisztességet, az építő kritikát, a tudást és a hivatást.
A szolgálat, a szolidaritás, a felelősségvállalás és a nyitottság figyelembe vételével végezzük munkánkat.
Kölcsönösség nélkül munkánk az értelmét veszti. Meglátjuk és értékeljük a kölcsönösséget.
Tisztelettel vagyunk a közösségek iránt.
Tiszteljük az egyéni erőfeszítést, a jobbító szándékot, a teljesítményt és az eredményeket. Megbecsüljük a munkát és a kompetenciát.
Az ember fő mozgatója a bizalom iránti igény. A bizalom őszinteséget, az őszinteség hitelességet, a hitelesség nyitottságot, a nyitottság felelősségvállalást eredményezhet.
A gyermeki bizalomvesztéssel való találkozás mindennapjaink része. A bizalom helyreállítására való kísérletek áthatják a segítők munkáját.
Segítőkészségünk túlmutat a munkaköri kötelességeken.